fbpx

ZAKRES WSPÓŁPRACY

MATERIAŁY DO MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
– SCENARIUSZ, KREACJA, PRODUKCJA

Od wielu lat współpracujemy z marką Kinder Maxi, tworząc materiały zarówno do sklepów tradycyjnych, jak również do kampanii online. Tym razem Klient zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie przy międzynarodowej kampanii zaplanowanej w mediach społecznościowych. Celem kampanii była promocja produktów Kinder Maxi dostępnych tylko w sklepach wolnocłowych na całym świecie.

Brief, który do nas trafił był bardzo skromny. Dotyczył opracowania komunikacji na Facebook na profile dla Partnerów. Dotychczasowe działania oparte były o produkt i jego walory. Tym razem kampania miała wykorzystać ambasadorów marki Milky & Schoki i ich miłosną historię.

Milky & Schoki to para rysunkowych bohaterów, którzy są w sobie zakochani. Każde z nich posiada ludzkie cechy. Schoki lubi zaskakiwać swoją ukochaną Milky drobnymi gestami, a Milky, jak to każda dziewczyna, lubi drażnić się ze swoim partnerem. Co ich łączy z realnym światem? Mają takie same przygody jak młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie.

Po naszej stronie był wybór formatu, opracowanie scenariuszy kilkunastu historii oraz zaprojektowanie grafik i przygotowanie materiału do publikacji. W odpowiedzi na brief opracowaliśmy serię mini historii Milky & Schoki, z których poznajemy początki ich wielkiej miłości oraz dalsze przygody z ich wspólnego życia.

EFEKT

Historie w formie komiksów, które zarekomendowaliśmy na Facebook, spodobały się tak bardzo, że Klient poprosił nas o opracowanie tych historii również na Instagram. W ten sposób stworzyliśmy serię mini komiksów na Facebook oraz „materiał ekspresowy” na Instagram. Pilotażowa kampania spotkała się z pozytywnymi komentarzami i przyczyniła się do powstania kolejnych przygód dwójki bohaterów, które pojawią się już wkrótce.